МЕРКЕЛ ПОСЛАЛА ЈАСНУ ПОРУКУ: Морамо убрзати имунизацију, здравствени систем је преоптерећен

Танјуг

10. 08. 2021. у 19:05

- НЕМАЧКА мора да убрза кампању вакцинације против ковида-19 како би избегла преоптерећење свог здравственог система - поручила је данас канцеларка Ангела Меркел након разговора о пандемији с челницима 16 немачких покрајина.

МЕРКЕЛ ПОСЛАЛА ЈАСНУ ПОРУКУ: Морамо убрзати имунизацију, здравствени систем је преоптерећен

Фото: Olivier Hoslet, Pool via AP

- Лоша вест је да се темпо вакцинације значајно успорио. Надам се да ћемо га поново убрзати после одмора - изјавила је Меркелова на конференцији за новинаре након разговора са локалним руководствима, преноси Ројтерс.

Канцеларка је најавила да ће Немачка од 11. октобра укинути субвенције за бесплатне тестове на коронавирус и да ће од грађана који желе да посећују јавна места захтевати да буду вакцинисани, да имају негативан резултат на ковид-тест или потврду да су прележали ковид-19.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

Када је кеш/рефинансирајући кредит најбоља опција за вас и какве опције нуде банке у Србији?