СВИ СУ ЈЕ ЧЕКАЛИ: У Фински залив упловила нечујна нуклеарка „Кнез Владимир“ (ВИДЕО)

Новости онлајн

10. 07. 2021. у 21:22

ФИНСКИ залив је тренутно налик на један велики полигон за обуку, а истовремено и изложбу руске Ратне морнарице. У одређено време пристижу један по један руски бродови који ће учествовати на паради поводом Дана Ратне морнарице Русије 25. јула, преноси телевизија „Звезда“.

СВИ СУ ЈЕ ЧЕКАЛИ: У Фински залив упловила нечујна нуклеарка „Кнез Владимир“ (ВИДЕО)

Фото: Принтцреен/ТВ Звезда

Нуклеарна подморница „Орао“ један је од највећих учесника главне војне поморске параде. На копну би та подморница заузела површину од два фудбалска терена. Чак и у водама Финског залива крстарица стоји засебно од главне групе ратних бродова.

Међутим, страшна „птица“ подводне нуклеарне флоте Русије није се дуго сама „шепурила“. У Фински залив је упловио учесник предстојеће параде који се најжељније ишчекивао – нуклеарна подморница „Кнез Владимир“.

Подморница је успешно реализовала прелазак у Балтичко море са севера. „Кнез Владимир“ ће бити први пут представљен на главној војној поморској паради. Према речима главног команданта руске Ратне морнарице Николаја Евменова, тај догађај ће нагласити статус Русије као велике поморске силе која поседује океанску флоту.

„Кнез Владимир“ је најновија ракетна подводна крстарица стратешке намене пројекта „Бореј А“. У оквиру пројекта планира се и изградња подморница: „Генералисимус Суворов“, „Император Александар III“ и „Кнез Пожарски“.

Подморнице имају 16 ракета „Булава“, које могу да понесу од шест до десет нуклеарних јединица индивидуалног навођења. Радијус деловања Р-30 може бити од 8.000 до 10.000 километара. Како је рекао раније у интервјуу за РТ војни експерт Виктор Литовкин, „ове подморнице су нечујне, скоро да је немогуће пронаћи их у океану. Притом оне могу нанети ударац не само испод воде у океану, већ и са својих базних позиција“.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата

СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата

ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.

26. 01. 2026. у 14:07

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: Имам проблем што ради на националној телевизији

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"

ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.

25. 01. 2026. у 20:42

Коментари (0)

ИЗГОВОРИО ЈЕ НОВАК И ЦЕЛА РОД ЛЕЈВЕР АРЕНА ЈЕ ЗВИЖДАЛА! Каква сцена на Аустралијан опену (ВИДЕО)