ЗАИГРАЛА МЕЧКА ПРЕД ЕУ: Лукашенко узвратио ударац, Шарл Мишел закукао после нове одлуке Белорусије

ЕВРОПСКА унија говори једним гласом осуђујући одлуку Белорусије да дозволи илегалним мигрантима да пређу у Литванију као одговор на санкције ЕУ, тврди председник Европског савета Шарл Мишел.

ЗАИГРАЛА МЕЧКА ПРЕД ЕУ: Лукашенко узвратио ударац, Шарл Мишел закукао после нове одлуке Белорусије

Фото: ЕПА

Литванска влада прогласила је у петак ванредну ситуацију широм земље, јер је проток углавном ирачких миграната који су стизали из Белорусије достигао око 150 дневно, више него што је улазило годишње у претходне три године, пренео је Ројтерс.

- Моје колеге из Европског савета врло су јасне да... белоруске власти користе ирегуларне миграције да би извршиле притисак на Европску унију, укључујући Литванију - рекао је Мишел на заједничкој конференцији за новинаре у Вилњусу с литванским председником Гитанасом Науседом.

Он је навео да Европска унија гласно и у један глас осуђује притисак извршен коришћењем миграната и додао да жели да изрази солидарност Европске уније.

- Моја лична жеља јесте да уверим Литванију у солидарност држава чланица - истакао је Мишел.

Фото: ЕПА

Председник Европског савета је казао са ће наредне седмице разговарати са ирачким премијером о репатријацији ирачких држављана.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (7)

ТОС ПРОМОВИШЕ ЛЕТОВАЊЕ У СРБИЈИ: Када детаљно упознате наше прелепе планине, нема шансе да им одолите