СЛОВЕНИЈА СЕ ЗАТВАРА НА МЕСЕЦ ДАНА: Од понедељка оштре мере, Јанша прогласио епидемију у дежели
Словеначки премијер Јанез Јанша најавио је да се од понедељка Словенија 'затвара' за наредних 30 дана како би се спречило ширење вируса корона. Дежела проглашава епидемију, а одлука ће бити донесена на телефонској седници владе сутра рано ујутро.
Фото: Depositphotos
- Прво нам је здравље људи, а онда све остало, па тако и епидемија - написао је на Твитеру Јанша.
Констатовао је да се стање погоршава и да је Словенија, заједно са ЕУ присиљена доносити мере да се спречи ширење епидемије.
- Биће времена за фудбалске утакмице, кина и позоришта, путовања и одморе. Свега чега се сада морамо одрећи биће опет ту. Надокнадићемо све - написао је словеначки премијер.
Захвалио се грађанима што поштују мере и поручио ”останите здрави”.
Словенија последњих дана бележи више од 700 заражених, а епидемиолози тврде да би бројка ускоро могла да буде и преко 1000 дневно.
Препоручујемо
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)