СТИГЛИ ТОКСИКОЛОШКИ НАЛАЗИ НАПАДАЧА ИЗ ЗАГРЕБА: Ево да ли је напад извршио под утицајем алкохола
НА Заводу за судску медицину обавља се токсиколошко вештачење над нападачем с Марковог трга из Загреба Данијелом Безуком.
Фото: Фацебоок
Вештачење обухвата анализу да ли је нападач у тренутку напада био под утицајем алкохола или дрога.
Безук је јутро када је починио напад у којем је из калашњикова ранио једног полицајца, а пуцао на још двојицу те на прозоре зграде владе, па се двадесетак минута касније убио, није био под утицајем алкохола. Чека се још налаз на опојна средства.
Безук је, подсетимо, за време напада имао калашњиков и пиштољ. Калашњиков је одбацио приликом бега с Марковог трга, а пиштољем је починио самоубиство.
До оружја је, према досадашњим информацијама, дошао тако што је оружје поседовао његов отац, ратни ветеран. Полиција је претрагом куће нашла још оружја и муниције.
Након што је пуцао у полицајца, на Фејсбуку је оставио поруку: “Доста је било превара и безобзирног гажења људских вредности без одговорности”.
Профил нападача, на којем је објављивао и како машта о томе да “скида Србе”, као и фотографије с обележјима ХОС-а те пре Томпсоновог концерта у Глини, у међувремену је нестао с Фејсбука.
Пленковић: Напад има елементе тероризма
Премијер Андреј Пленковић данас је казао да, према информацијама којима располаже, напад има и елементе тероризма, а казао је и како није случајно да је нападач пуцао по прозорима владе, при чему је уништено неколико канцеларија, међу њима и она у којем су били запслени у Влади.
(Индекс.хр)
Препоручујемо
УЈАК НАПАДАЧА ИЗ ЗАГРЕБА: Није био агресиван, а шта му је дошло у главу, ни враг не зна
12. 10. 2020. у 18:41
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)