ЈАСАН СТАВ РУСИЈЕ: Калабухов се састао са Изетбеговићем, па му у лице рекао шта Москва мисли о страном туторству у БиХ

АМБАСАДОР Русије у БиХ Игор Калабухов у данашњем разговору са председником СДА Бакиром Изетбеговићем изнео је принципијелан приступ Русије ситуацији у БиХ, наглашавајући да је нелегитимни високи представник главни извор њене дестабилизације.

ЈАСАН СТАВ РУСИЈЕ: Калабухов се састао са Изетбеговићем, па му у лице рекао шта Москва мисли о страном туторству у БиХ

Фото: Јутјуб/Принтскрин/РТРС

- Москва, као један од гараната Дејтонског мировног споразума, сматра да је он темељ решења у БиХ заснованог на принципу једнаких права за два ентитета и три конститутивна народа - навео је Калабухов.

Амбасадор Русије нагласио је да политичке снаге у БиХ морају преузети пуну одговорност за своју будућност и напустити дискредитовану праксу спољног туторства.

- Да би се то постигло кључан је унутрашњи дијалог у БиХ, ослобођен спољног уплитања и заснован на међусобном поштовању, конструктивној сарадњи и компромису - рекао је Калабухов.

Према његовим речима, то је једини начин да се осигура међунационални мир и просперитет у БиХ.

- Разговарано је и о јачању веза између Русије и Бошњака, као једног од конститутивних народа у БиХ - саопштено је из руске Амбасаде у БиХ.

(СРНА)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

МЕСИ И ДРУЖИНА НА ТЕШКОМ ИСПИТУ: Швајцарци желе да сруше светског шампиона и испишу историју!