БРУКА И СРАМОТА: Осумњичени за ратне злочине над Србима кандидат за потпредседника ФБиХ
САВЕЗ логораша Републике Српске најоштрије је данас осудио и изразио јавно негодовање због тога што је осумњичени за ратне злочине Рефик Лендо предложен за потпредседника Федерације БиХ.
Фото: Принтскрин/Јутјуб/ЦентралнаБА
Бивши ратни комадант тзв. Армије РБиХ Рефик Лендо осим што се сумњичи за масакре над Србина на подручју Озрена и Возуће 1995. године, сумњичи се и за ратне злочине на Мајевици крајем 1994. године над заробљеним припадницима Војске Републике Српске и као такав је предложен од СДА за потпредседника ФБиХ.
- Уместо да се оваква лица кажњавају, они их награђују - саопштено је из Савеза логораша.
Истичу да је чињеница да у Влади Републике Српске министри не могу бити изабрани на основу осуђујуће пресуде за саобраћајни прекршај.
- А у Федерацији БиХ кандидују ратног злочинца за потпредседника ФБиХ што је за сваку осуду и одговорност Федералних институција и странке СДА која га је кандидовала. Самим чином провокације од стране представника ФБиХ исказује се став о константном изазивању расне, националне или верске мржње према српском народу и институцијама Републике Српске - саопштено је из Савеза логораша, преноси је РТРС.
БОНУС ВИДЕО: КОЛО УСРЕД ПАРИЗА: Како је изгледао Светосавски бал на Сени
Препоручујемо
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.
01. 02. 2026. у 16:56
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)