НЕСРЕЋА НАДОМАК БАЗЕ БЕЗМЕР: Срушио се бугарски војни авион, пилот се катапултирао
КАКО преносе медији, авион бугарског ратног ваздухопловства Су-25 срушио се надомак ваздушне базе Безмер, у источном делу земље, објавила је Бугарска национална телевизија (БНТ).
Фото: Профимедиа/Илустрација
Пилот се, како се сазнаје, катапултирао током прилаза за слетање.
Димитар Стојанов, министар одбране и начелник Генералштаба адмирал Емил Ефтимов на путу су ка ваздушној бази "Безмер".
У авиобази "Безмер" лоцирани су ловци Су-25, који су модернизовани у Белорусији за нешто више од 80 милиона евра, наводи БНТ.
Бугарска тренутно има осам активних авиона Су-25.
БОНУС ВИДЕО:
ИСПРАЋАЈ ШИНЗА АБЕА: Око 700 званичника на државној сахрани
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Жестоке борбе за Красни Лиман и Херсон; Пентагон упутио још 1,1 милијарду долара помоћи
28. 09. 2022. у 12:41 >> 03:56
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)