ПРОТЕСТИ У СЕВЕРНОЈ МАКЕДОНИЈИ СЕ НАСТАВЉАЈУ: Против француског предлога којим би се уклонио вето Бугарске

ГРАЂАНИ Северне Македоније са развијеним македонским заставама и у мајицама на којима је исписано "НЕ", већ седми дан протестују против француског предлога којим би се уклонио вето Бугарске за почетак приступних преговора Северне Македоније са Европском унијом.

ПРОТЕСТИ У СЕВЕРНОЈ МАКЕДОНИЈИ СЕ НАСТАВЉАЈУ:  Против француског предлога којим би се уклонио вето Бугарске

Фото Танјуг/АП

Протест под мотом "Ултиматум - НЕ хвала" почео је испред зграде Владе, одакле ће се учесници упутити у Министарство правде, где се очекује да ће изнети своје поруке, а потом ће наставити до Скупштине.

Одмах након протестне шетње предвиђено је да се окупљенима обрати председник ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

На Булевару Илинден још стоји црвеним словима исписано "Но пасаран", док група младих лупа у бубњеве и узвикује име "Македонија", пренела је МИА.

Развијени су и транспаренти "Сада ћемо ми да победимо" и "Стоп за бугаризацију", док на највећем транспаренту пише "Са фашистима не преговарамао".

Протест јуче није одржан због муслиманског празника Курбан бајрам, а није организован ни у петак, када је незадовољство исказано блокадом у Скопљу, на булевару испред зграде Владе и магистралним путевима Штип - Велес, Струмица - Радовиш и Плетвар - Прилеп.

Иницијатива "Ултиматум - НЕ хвала" позвала је данас грађане на масовни, миран и достојанствен протест.

БОНУС ВИДЕО:

"ДОБРОДОШЛИ ДРАГА БРАЋО!" Данас литургија за обнову канонског јединства СПЦ и МПЦ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

Друштвена одговорност као темељ пословања компаније Меридианбет