У КУМРОВЦУ ОБЕЛЕЖЕН ДАН МЛАДОСТИ: Полиција скидала партизанске капе
ХИЉАДЕ људи, више старији али и многи млади, окупило се у Кумровцу на обележавања Дана младости, којим се у бившој држави славио рођендан Јосипа Броза Тита.
Фото: Танјуг
Вијориле су се заставе бивше Југославије, а многи су имали на глави 'титовку' са црвеном звездом. Полиција која је контролисала улаз у место упозоравала је неке да скину капу са петокраком, уз напоимену да подсећа ”на милицијске”.
- Нека живи друг Тито - извикивали су гости Кумровца, међу којима је највише било Словенаца и Хрвата. Неки годинама долазе у мају у родно Титово место, а било је и оних који су се сликали у униформи налик на Титову. Одзвањала је песма, играло се коло, а међу гостима био је и бивши хрватски председник Стипе Месић.
Вијориле су се и бивше републичке заставе са звездом и пуштала партизанска музика. Неки су имали и црвене мајице са ликом Че Геваре или са ликом Тита, уз натпис ”само вас гледам”.
- Ту смо да се дружимо из свих република. Хрват, Србин, није важно - рекао је новинарима један млади Словенац.
Доста полиција пратило је што се догађа, јер је недавно стигла и претња како ће бити запаљена Титова кућа.
- Јосип Броз је наш највећи бренд и нећемо допустити да буде заборављен - поручили су становници Кумровца.
БОНУС ВИДЕО:
Уместо српске вијори се хрватска застава
Препоручујемо
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (1)