УСВОЈЕН ПРЕДЛОГ КРИЗНОГ ШТАБА БИХ: Ношење маски на отвореном и затвореном простору више није обавеза

НА предлог Кризног штаба Влада Федерације БиХ донела је данас одлуку да ношење маски на отвореном и затвореном простору више није обавеза, већ препорука, осим неких изузетака.

УСВОЈЕН ПРЕДЛОГ КРИЗНОГ ШТАБА БИХ:  Ношење маски на отвореном и затвореном простору више није обавеза

Фото Shutterstock

Маске од данас у наредних 14 дана остају обавезне у свим здравственим установама, без обзира на облик власништва, установама које збрињавају старије особе или особе с потешкоћама у развоју и с душевним сметањама, као и у казнено-правним и другим установама социјалне заштите и средствима јавног превоза.

ИНа скуповима који се одржавају у затвореном простору, а на којима се окупља више од 300 особа, поред маске, сви учесници морају имати негативан антигенски тест (не старији од 24 сата) или ПЦР тест (не старији од 48 сати), потврду о преболованом ЦОВИД-19 (не старију од четири месеца) или потврду о завршеној вакцинацији (не старију од четири месеци након друге, односно 12 месеци након треће дозе вакцине).

У угоститељским објектима обавезно је поштовање размака од најмање два метра између столова, а у онима који организирају музику уживо, диско клубови, као и објекти сличне намене морају поштовати ВПТ правило и обавезан размак од најмање два метра између остолова, пренели су сарајевски медији.

БОНУС ВИДЕО:

Како је породиљама оболелим од корона вируса?

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

УКРАЈИНА ЈЕ ПАЛА НА КОЛЕНА: Стигао ултиматум који не смеју да одбију

УКРАЈИНА ЈЕ ПАЛА НА КОЛЕНА: Стигао ултиматум који не смеју да одбију

ЛИДЕР пољске опозиционе партије Право и правда и бивши премијер Пољске Јарослав Качињски поручио је да Украјина не може бити примљена у Европску унију док не одбаци политику величања Степана Бандере, Украјинске устаничке армије и Организације украјинских националиста.

05. 07. 2026. у 07:22

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ФИКСНЕ ПРОТЕЗЕ КОД ДЕЦЕ И ОДРАСЛИХ: Први корак ка здравом и лепом осмеху