ПОВАМПИРЕНО УСТАШТВО: Нови скандал у Хрватској - гостовање Берлинске филхармоније најављују плакатом из НДХ!
ГОСТОВАЊЕ Берлинске филхармоније у Загребу, најављено за 19. фебруар, рекламира се на плакату на којем је штампан програм из времена НДХ!
Фото: Ј. К.
Реч је о плакату када су славни музичари 1943. године гостовали у Хрватској. Тако је на врху плаката усташки грб са белим пољем, а ”Хрватско државно казалиште у Загребу” најављује ”разпоред” Трећег симфонијског концерта Берлинске филхармоније.
У усташкој Хрватској Берлинска филхармонија гостовала је два пута, 1941. и 1943. године, а диригент је био Ловро племенити Матачић. Сада долази са диригентом Кирилом Петренком, а питање је да ли Берлинска филхармонија зна да се гостовање у Загребу најављује уз плакат из нацистичког и усташког времена.
Фото: Ј. К.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."
ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.
05. 07. 2026. у 21:54
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)