ПОРАЖАВАЈУЋА СТАТИСТИКА: У Хрватској у 2020. години извршено 566 самоубистава, мушкарци чешће дизали руку на себе

Татјана Марковић

02. 09. 2021. у 23:12

Удружење Животна линија најавило је данас да ће 10. септембра, на Светски дан превенције суицида, на Тргу Петра Прерадовића у Загребу упалити 566 свећа у спомен на исто толики број особа које су током прошле године преминуле починивши самоубиство.

ПОРАЖАВАЈУЋА СТАТИСТИКА: У Хрватској у 2020. години извршено 566 самоубистава, мушкарци чешће дизали руку на себе

Фото: Архива ВН

Светски дан превенције суицида обележава се 10. септембра широм света ради подизања свести у јавности о све већем проблему суицида меду становништвом, рекао је председник Удружења Тин Понграц и упозорио да годишње у свету самоубиство почини готово милион људи, пренела је Хина.

Удружење додаје да је прошле године у Хрватској суицид починило 566 особа, према подацима МУП-а, од тога 117 жена и 449 мушкараца, што је готово четири пута већи број.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз празничне бонусе