ДИКАПРИО ПОСЛАО ОПОМЕНУ САРАЈЕВУ: Ево зашто је холивудски глумац писао властима БиХ
Холивудска филмска звезда и активиста за заштиту околине Леонардо ДиКаприо поново је власти у БиХ позвао да зауставе градњу малих хидроелектрана тек неколико дана након што су у великом протесту грађани успели да зауставе извођаче да започну радове на изградњи 15 енергетских објеката.
Фото: Photo by Joel C Ryan/Invision/AP
У писму упућеном властима у ентитету Федерације БиХ изразио је забринутост јер се активисти који се боре против изградње мини-хидроелектрана суочавају са застрашивањима и претњама.
- Сад је кључно да Парламент Федерације БиХ (ФБиХ) усвоји Закон о електричној енергији који је на чекању и да трајно забрани изградњу стотина планираних малих хидроенергетских пројеката и ревидира све активне дозволе, од којих су многе издате незаконито - стоји у ДиКапријевом писму. Додао је да Глобална заједница позива власти да одмах крену у акцију и да законски спрече изградњу нових енергетских објеката и очувају драгоцене реке.
Ове недеље више стотина мештана у северном дијелу Херцеговине препречило је пут тешким машинама како би зауставили почетак изградње више мини-хидроелектрана.
Препоручујемо
ПОЗНАТИ ХОЛИВУДСКИ ГЛУМАЦ ОТВАРА СТУДИО: Расел Кроу ће снимати на обалама Аустралије
16. 06. 2021. у 17:14
НЕЋЕ СА "НАЈМОЋНИЈИМ ИДИОТОМ": Роџер Вотерс одбио издашну понуду Марка Цукерберга
15. 06. 2021. у 22:15
ТАЈНИ ПЛАН ВАШИНГТОНА? Трамп разматра потез који би могао да промени ситуацију у Ирану
09. 03. 2026. у 08:00
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (1)