КЕСЕ НА РЕТРОВИЗОРИМА СВЕ ЧЕШЋА ПОЈАВА: Ево зашто возачи прекривају огледала својих четвороточкаша
МОЖДА вас је некада погодио необичан призор ретровизора аутомобила прекривеног пластичном кесом, међутим, постоји потпуно логично објашњење зашто се возачи одлучују на тај потез.
Фото Н. Скендерија
Непријатна искуства доживљавају возачи којима су птице разбиле прозоре због инстинктивних реакција, посебно током сезоне парења када колико год је то могуће штите своју територију.
Када птице виде свој одраз у ретровизору, оне то тумаче као присуство друге птице која упада на њихову територију. У покушају да је одбране, птице је нападају је кљуцањем и махањем крилима, што може проузроковати штету, пише Ел Паис.
Измет, други непријатељ аутомобила
Поред физичке штете коју могу да нанесу ретровизору, птичји измет може дугорочно оштетити каросерију. То се дешава јер садржи киселине које негативно утичу на фарбу аутомобила. Поготово ако се дуго не уклањају.
Стога је веома ефикасна техника за спречавање ових напада прекривање бочних ретровизора пластичним кесама или посебним навлакама. Уклањањем одраза, птица више не перципира претњу и губи интересовање за заштиту територије.
Ова техника је посебно корисна у руралним подручјима као што су поља, шуме и кампови.
(Блиц)
БОНУС ВИДЕО-
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)