ТРАДИЦИЈА ПРЕКО ГРАНИЦА: Срби у Сеулу обележили Ускрс по православним обичајима

Јована Шведић

20. 04. 2025. у 14:39

СТУДЕНТИ из Србије у Јужној Кореји, Снежана Младеновић и Лазар Рамић, поделили су за "Новости" како је изгледала прослава Ускрса у престоници, Сеулу.

ТРАДИЦИЈА ПРЕКО ГРАНИЦА: Срби у Сеулу обележили Ускрс по православним обичајима

Фото Shutterstock

Снежана је поделила да су они дошли само да запале свеће, али су морали да остану дуже.

- Било је много људи. Руса, Грка, нас Срба, Бугара, Корејаца! - казала је.

Фото: Новости/Снежана Младеновић

Поделила је и каква је била атмосфера.

Фото: Новости/Снежана Младеновић

- Имали смо прилике да гледамо и перформанс са традиционалним корејским инструментима, извођачи су носили традиционалне ношње. Било је и послужења хране и пића. Дошли смо пред сам крај, верујем да је програм почео рано ујутру - рекла је Снежана.

Свето-Николајевска катедрала у Сеулу окупља око 10 хиљада православних верника у Јужној Кореји, од којих је око 4 000 Корејаца, док остале чине Руси, Грци, Срби, Бугари...

Након што је црква уништена током Корејског рата, изграђена је нова у византијском стилу 1968. године уз подршку грчких војника.

У цркви се налазе иконе Тихвинске Богородице и Светог Серафима Саровског које су донели први руски мисионари.

Катедрала окупља око 10.000 православних верника у Јужној Кореји, од којих је око 4.000 Корејаца, а остали припадају различитим православним народима. Црква има богато украшен иконостас, фреске, реликвије и мозаике, као и обимну библиотеку црквених књига и музеј који приказује верне копије уметничких предмета и скулптура из старе Грчке .​

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ЈЕЗИВО! Две чувене лепотице ГОРЕЛЕ у запаљеним колима и нису могле да изађу! Ево како су сада (ФОТО)