ПЕВАЧ И ГЛУМАЦ: Душко Јакшић преминуо пре 15 година

Д.Б.М.

17. 12. 2024. у 05:00

ПРОСЛАВИО се хитом "Све моје јесени су тужне", а отпевао је и чувену песму "Београде, Београде". Певач и глумац Душан Јакшић преминуо је пре 15 година, на данашњи дан.

ПЕВАЧ И ГЛУМАЦ: Душко Јакшић преминуо пре 15 година

vikipedia

Јакшић је рођен 5. јуна 1927. године у Карловцу у Хрватској, а одмах по завршетку Другог светског рата преселио се у Београд, како би постао глумац. Био је драмски уметник, певач, композитор, рецитатор, сценско-музички извођач.

Посветио се подједнако и позоришту и музици. Прво је био ангажован у Новом Саду, а онда у Београдском драмском позоришту - пре но што је снимио песму "Све моје јесени су тужне" Жарка Петровића. Тада је постао певачка звезда бивше Југославије.

Неколико пута је победио на Опатијском фестивалу. Међу Јакшићевим хитовима из шездесетих година је и песма "Отишла си са ластама". Снимио је десетак филмова и више телевизијских драма и комедија. Први пут се на филму појавио у "Роју", а значајнију улогу је остварио у "Грађанима села Луга".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Корак ближе грађанима: „еУправа за све“ у десет локалних самоуправа