РЕСТРИКЦИЈЕ НА ПОЗНАТОМ ЛОКАЛИТЕТУ: Помпеји ограничили број посетилаца на 20.000 дневно

У ЧУВЕНОМ италијанском археолошком налазишту Помпеји уведено је ограничење броја посетилаца на 20.000 дневно. До овога је дошло због све веће популарности локалитета, а пошто га је у недељу посетило више од 36.000 људи.

РЕСТРИКЦИЈЕ НА ПОЗНАТОМ ЛОКАЛИТЕТУ: Помпеји ограничили број посетилаца на 20.000 дневно

Фото: ЕПА

Директор Помпеја Габријел Цухтрибел изјавио је да је одлука о ограничењу броја посетилаца донета како би се заштитили драгоцени остаци древног града.

И други популарни туристички центри широм света предузели су сличне мере. У Венецији се од недавно наплаћује улаз у град како би се смањила гужва и сачувало културно наслеђе-

Прошле године, Помпеји су привукли више од четири милиона посетилаца, што је за 33,6 посто више у односу на претходну годину. Према подацима италијанског министарства културе, налазиште посети у просеку 11.200 људи сваког дана. Али, током првих недеља у месецу када је улаз бесплатан тај број значајно премаши дневну границу од 20.000.

Град затрпан вулканским пепелом, камењем и прашином после ерупције Везува 79. године, изванредно је очуван. А, археолози су прошлог месеца открили малу кућу са очуваним фрескама које приказују митолошке сцене.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

КАКО ДА УШТЕЂЕВИНА ПОСТАНЕ ВАШ МЕСЕЧНИ ИЗВОР ПРИХОДА? АЛТА банка представља штедњу уз камату до 4,05 одсто НКС