ОВАКО НЕШТО СЕ РЕТКО ВИЂА: Снимљен "окршај" морксих звери (ВИДЕО)
НЕВЕРОВАТАН сукоб огромних морских звери – орки или китова убица и китова уљешура – снимљен је у Бременовом заливу, у Аустралији. Борба океанских титана снимљена је 19. марта, а видео окршаја, какав раније није виђен, објавила је организација Натуралисте Чартерса на Фејсбуку.
Фото: Принтскрин/Фејсбук
Они су стигли у тај део океана како би посматрали китове уљешуре, али су налетели на групу орки како трага за пленом.
- Одједном се све променило. Орке су убрзале и полетеле право испред нас, у потрази за нечим великим. Туце орки кренуло је на исто место огромним брзинама. Очекивали смо напад на неку другу врсту, а онда су нам вилице пале на под – био је то кит уљешура. Шок је био још већи када смо схватили да је кит у друштву још четири кита, од којих је бар један био младунче. Кад смо се приближили, деловало нам је да су уљешуре уморне и исцрпљене, сабијене у групу задавале су ударце док су се трудиле да ухвате дах. Орке су их окружиле и нападале – наводи се у посту на Фејсбуку и додаје:
- Дуго се мислило да уљешуре, због своје величине и снажних вилица, нису подложне нападима китова убица. Међутим, временом је откривено да орке умеју да нападну женке или младунчад, али не и мужјаке, који су агресивнији.
Нападнуте женке направиле су кружну формацију како би браниле младунчад и рањене. Тада је на површину избила црвенкасто-црна материја за коју се претпоставило да је крв. Онда су се орке удаљиле од уљешура, али је једна у устима имала комад меса, за који су помислили да је део тела једног од китова, али су онда претпоставили да је реч о комаду лигње који су отели од уљешура.
- Нажалост, мистерија тог меса остаће мистерија. Каснијом анализом утврђено је да је црна материја измет уљешура, а познато је да је за њих то одбрамбено средство. Без обзира на исход, орке су показале своју силу и ловачке способности терајући највеће зубате предаторе да се бране – наведено је на Фејсбук страници Натуралисте Чартерс.
(Телеграф Наука)
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ СУРФ НА ЛЕДУ: Како су руски сурфери украли санту леда
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)