СИГУРАН ПОСАО И ДОБРА ЗАРАДА: Машински факултет на два смера уписује 680 бруцоша

Машински факултет Универзитета у Београду саопштио је да будућим бруцошима и ове године нуди студијске програме Информационе технологије у машинству и Машинско инжењерство, што оцењују као атрактивне студијске програме.

СИГУРАН ПОСАО И ДОБРА ЗАРАДА: Машински факултет на два смера уписује 680 бруцоша

Foto: Zoran Jovanovic

Како се у саопштењу наводи, на Информационе технологије у машинству биће уписано 60 кандидата, од којих 20 буџетских и 40 самофинансирајућих.

На студијски програм Машинско инжењерство предвиђено је да се упише 620 студената, од тога 520 буџетских и 100 самофинансирајућих.

Уочи предстојећег уписа, декан Машинског факултета Владимир Поповић поручио је будућим студентима да ће изабрати праву професију и стећи нова знања.

Уписаћете факултет на коме ћете стећи нова знања и који ће вас научити начину размишљања и омогућити сигуран посао у земљи, као и добру зараду, поручио је Поповић.

Пријављивање кандидата за полагање пријемног испита за оба студијска програма, као и предаја докумената, почиње 19. јуна и траје до 22. јуна, подсећају са Машинског факултета.

Како додају, потребно је да будући студенти попуне и електронску претпријаву, која ће бити активна од 10. до 22. јуна.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

СЛОБОДА КОЈОЈ ЈЕ ТЕШКО ОДОЛЕТИ: Зашто овог лета сви желе да пробају СУП даску?