ЂОКИЋ ЈЕДИНИ КАНДИДАТ ЗА РЕКТОРА? Данас седница Комисије за избор руководства Универзитета у Београду

Љ.Б.

05. 03. 2024. у 13:48

КОМИСИЈА за спровођење избора за ректора и проректора Универзитета у Београду данас ће објавити имена кандидата за ректора нашег највећег и настаријег универзитета.

ЂОКИЋ ЈЕДИНИ КАНДИДАТ ЗА РЕКТОРА? Данас седница Комисије за избор руководства Универзитета у Београду

FOTO TANJUG/ JADRANKA ILIĆ/

Како је "Новостима" речено из више извора, једини кандидат биће актуелни ректор проф. др Владан Ђокић кога је предложио његов матични Архитектонски факултет. Тако ће се на листи кандидата, по свему судећи, наћи само једно име.

Према процедури, сутра је последњи рок до кога Комисија треба да достави имена кандидата факултетима и институтима у саставу Универзитета који се изјашњавају о кандидату и свој извештај о давању подршке достављају Комисији најкасније до 5. априла.

Иначе, новог ректора бира савет Универзитета, а седница на којој ће он бити изабран планирана је за 9. мај.

БОНУС ВИДЕО:

ИЗЛОЖЕН ПАЈА ЈОВАНОВИЋ: "Одмор башибозука" стигао у Конак кнегиње Љубице

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена