УНИВЕРТЗИТЕТ У КРАГУЈЕВЦУ: Конференција о црквеном праву

Љ.Б.

18. 09. 2023. у 14:29

ПОВОДОМ 30 година од увођења наставног предмета Црквено право на Правном факултету Универзитета у Крагујевцу ова научно-образовна установа организовала је међународну научну конференција на тему „Државно-црквено право”.

УНИВЕРТЗИТЕТ У КРАГУЈЕВЦУ: Конференција о црквеном праву

Фото: М. Луковић

На скупу је учествовало тридсетак научних истраживача из Србије, САД, Грчке, Аустрије, Хрватске и БиХ.

Покровитељ конференције је Владика Шумадијски, господин Јован, који је одржао поздравну беседу на почетку скупа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ПОВРАТАК ДУШАНА ВЛАХОВИЋА! Повреда је прошлост, Србин спреман да поведе Јуве до места које води у Лигу шампиона!