КАРЕЊИНА У ФЕСТИВАЛСКОМ ИЗДАЊУ: Представа постављена у оквиру 70. Фестивала професионалних позоришта Војводине
ПРЕДСТАВА “Ана Карењина”, коју је према чувеном роману Лава Н. Толстоја на сцену поставио македонски редитељ Дејан Пројковски, биће изведена у Новосадском позоришту (Újvidéki Színház) у три термина, а последњи ће бити 24. априла., у оквиру 70. Фестивала професионалних позоришта Војводине.
ФОТО: Срђан Дорошки
У насловној улози уместо вишеструко награђиване Марте Береш (која је на породиљском одсуству) наћи ће се глумица суботичког позоришта “Деже Костолањи” Тимеа Филеп.
ФОТО: Срђан Дорошки
Арпад Месарош тумачи лик Вронског, док његовог супарника Карењина игра Атила Немет, који је за ову улогу награђен на прошлогодишњем фестивалу “Нови тврђава театар” у Чортановцима.
ФОТО: Срђан Дорошки
ФОТО: Срђан Дорошки
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)