МОРАО САМ ДА ЗАМИШЉАМ СВОЈ ПАКАО: Златан Видовић открива које су му сцене из "Даре" најпотресније
МНОГО је потресних сцена у филму "Дара из Јасеновца", много тренутака у којима су публику заболели "и желудац и срце", а једна од најтежих је свакако она у којој Дарин отац Миле свакодневно сахрањује жртве из оближњих логора стрепећи када ће наићи на неког свог, све до тренутка када с ужасом препозна убијеног сина и жену.
Златан Видовић / Фото Бранимир Миловановић
Златан Видовић, који је за улогу Дариног оца добио све похвале, за "Новости" открива колико му је било тешко да дочара сав тај ужас.
- Глумац мора да буде јако суров према себи кад оживљава на платну такве ненормалне ситуације. Морао сам да замишљам свој сопствени пакао, да помислим да се то десило мојој породици, мојој деци... Да из личног страха и ужаса извучем потребне емоције - искрен је Златан.
Премијеру је испратио у кругу своје породице.
- Било је необично, интимно, а од тренутка када се филм завршио почели су бескрајни телефонски позиви и поруке који ево не престају ни сада. Људи кажу да су дирнути, потресени, али чини ми се да су погођени на прави начин, како и треба. Јер, овај филм шаље поруке мира, а не мржње нити пропаганде - тврди Видовић.
По његовим речима, публика у Републици Српској је била још узбуђенија због филма "Дара из Јасеновца" што је и разумљиво због близине стратишта и личног односа са жртвама.
Препоручујемо
БИЉАНА ЧЕКИЋ - МАЛА ДАРА ЗА "НОВОСТИ": Срце ми је пуно, долазим на премијеру у Београд
21. 02. 2021. у 15:29
УКЉУЧЕЊЕ УЖИВО: Биљана која глуми Дару није могла да сакрије емоције
22. 02. 2021. у 13:26
ДАРА И БУДЕ СЕ СРЕЋУ УОЧИ "ОЛУЈЕ": Откривен битан детаљ из серије "Дара из Јасеновца"
22. 02. 2021. у 13:56
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата
ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.
26. 01. 2026. у 14:07
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)