ПОВОДОМ НАЦИОНАЛНОГ ДАНА КЊИГЕ: Акција "Покуцај ми књигом на врата"
ПОД називом „Покуцај ми књигом на вратаʼʼ починје акција Савез слепих Србије и обележавање два значајна јубилеја: 75 година постојања Савеза и пола века њихове, иначе највеће библиотека за слепе у овом делу Европе.
Фото Pixabay
Акција је уприличена поводом обележавања Националног дана књиге (28. фебруар), а састоји се у томе што ће десетак познатих и угледних јавних личности, пријатеља Савеза, тога дана слепим особама са територије града Београда, лично, на кућни праг однети аудио књиге, као и публикације штампане на Брајевом писму.
Ова идеја реализује се по угледу на пројекат „Библиобусʼʼ који Савез слепих Србије одржава преко 30 година.У акцији ће учествовати историчар Дејан Ристић, принцеза Даница и принц Филип Карађорђевић, некадашњи кошаркашки ас Мирослав Пецарски, графичар др Никола Радосављевић, драматург Ивана Димић, драмски уметници Милена Павловић и Ивана Жигон и други.
Препоручујемо
НАГОН, РАЗУМ И ДРУШТВЕНИ ПРИТИСЦИ: Слике проф.др Уроша Недељковића у Галерији САНУ
25. 02. 2026. у 15:04
ОДНОС ЧОВЕКА И ПРИРОДЕ: Радови Радмиле Лиздек у Продајној галерији „Београд“
25. 02. 2026. у 14:30
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)