О РУСКИМ СИМБОЛИСТИМА: Изложба у библиотеци "Светозар Марковић"

У ОКВИРУ програма „Класици светске књижевности – јубилеји“, поводом 140 година од рођења славних руских књижевника Александра Блока и Андреја Белог, у Универзитетској библиотеци „Светозар Марковић“ постављена је изложба под називом „2АБ руског симболизма“, чији су аутори Вука Јеремић и Цвета Костов.

О РУСКИМ СИМБОЛИСТИМА: Изложба у библиотеци Светозар Марковић

Фото: И. Маринковић

Блок и Бели главне су фигуре друге генерације руских симболиста (обојица рођени 1880. године) а “везивало их мистично књижевно пријатељство, али и умало фатална љубав према Љубов Мендељејевој.”

Посетиоци могу да виде публикације из богатог фонда библиотеке на српском и руском језику: дела два аутора и тумачења њиховог стваралаштва у монографијама, периодици и зборницима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ПАРТИЗАН СЛАВИО У ПОСЛЕДЊЕМ ПРИПРЕМНОМ МЕЧУ! Хет-трик Ибрахима Зубаируа пред почетак Суперлиге Србије