И АНТИКВИТЕТИ НА СЦЕНИ: У припреми плесна позоришна представа “ Гранд хотел”
КОРЕОГРАФ Александар Илић и редитељ Александар Николић, уметници из Београда, припремају премијеру савремене плесне представе „Гранд Хотел“ за крај фебруара, док ће место извођења остати непознато до последњег дана.
Фото: Depositphotos
Пројекат се припрема у копродукцији са Словењом, а идеја ауторског тандема је да “ живимо само сада и овде, привремено, као гости великог хотела”. Уз занимљиву идеју, најављује се да ће представа имати и оригиналну сценографију састављену од антиквитета, који ће представљати и “извођаче” на сцени.
У овом савременом плесном пројекту учествују Огњен Вучинић, Мојца Мајцен, Бранко Митровић и Јакша Филиповац. Поред њих, у новој представи случајни гости „Гранд Хотела“ су и многи статисти, случајни пролазници, као и сама публика.
Пројекат је подржало Министарство културе и информисања Републике Србије, Градска општина Цеље, Јавни склад републике Словеније за културне делатности и Институт за уметничку игру.
Препоручујемо
ФЕШТА САВРЕМЕНОГ ПЛЕСА: Представе и перформанси на тринаестом Кондензу
21. 10. 2020. у 15:40
ПЛЕСНЕ ПРЕДСТАВЕ У НАРОДНОМ ПОЗОРИШТУ У БЕОГРАДУ: Премијерна “Лозинка суштине”
28. 09. 2020. у 13:03
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?!" Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: "Пет година млађа"
ГОШЋА је из чиста мира поставила неочекивано питање...
04. 07. 2026. у 01:24
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)