УСКОРО ЗАКОН О МУЗЕЈИМА: До краја године биће завршен нацрт новог акта
МИНИСТАРКА културе и информисања Маја Гојковић посетила је јуче Народни музеј, поводом почетка традиционалне манифестације "Музеји за 10", и том приликом најавила да ће до краја године бити завршен рад на нацрту Закона о музејској делатности.
Фото Н. Фифић
После тога ће, како најављују у министарству, уследити јавна расправа и усвајање закона у Народној скупштини, који ће унапредити и уредити ову важну област заштите нашег културног наслеђа.
Препоручујемо
О ДОКТОРУ РАДИЋУ И ЗЕМЉОТРЕСУ: Две изложбе у Народном музеју у Краљеву
02. 11. 2020. у 19:51
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)