ПРОДУЖЕНА СА МАЕСТРОМ: ТВ емисијом обележен Дан галерије "Милан Коњовић" у Сомбору

Ј. Б.

17. 09. 2020. у 13:38

КАКО би се Сомборцима приближило Коњовићево дело планиран серијал о уметнику и излагање његове репродукције у десетак водећих сомборских локала.

ПРОДУЖЕНА СА МАЕСТРОМ: ТВ емисијом обележен Дан галерије Милан Коњовић у Сомбору

Фото: Ј. Бекић

Поводом Дана Галерије „Милан Коњовић“ у новоотвореној Градској кафани у сомборској Градској кући јавно је снимљена емисија ТВ као и  јутјуб  емисија „Продужена са маестром“, првенац серијала о лику и делу светског и српског сликарског великана, који је своја дела 1996. завештао свом родном граду.

О маестровом лику и делу, вредновању, чувању  и баштињењу његовог легата говориле су Ирма Ланг, више од четири деценије Коњовићева најближа сарадница, управница и кустос Гелерије,Милена Рацков Ковачић, садашња управница Галерије, песник Миленко Попић, аутор књиге “Коњовић из прикрајка“, Милан Степановић, аутор портала „Равнопрлов“.

Овај тридесетоминутни видео формат осим на ТВ биће доступан  и на  „Јутјубу“, а дело је независне продукцијске куће ЕМИССИА. Аутор је овдашњи новинар Слободан Јерковић, а камеру и монтажу потписује млади сомборски синеаста  Марко Јанковић.

Намера аутора у сарадњи са Галеријом „Милан Коњовић“ је да током наредних годину дана  у десетак репрезентативних  сомборских угоститељских локала излаже репродукције славног сликара, и сними видео записе емеинентних гостију, о лику и делу Милана Коњовића.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

„И ЈЕДАН ЈЕ МНОГО“: Удружење приређивача игара на срећу СПИС покренуло програм едукације младих