ЗАВРШЕН 47. ФЕСТИВАЛ ИНФАНТ У НОВОМ САДУ: Победио "Простор за револуцију"
ПРЕДСТАВА "Простор за револуцију", Исидоре Станишић, у извођењу Битеф денс компаније из Београда.
Фото С. Ђукић
Победила је на овогодишњем, 47. интернационалном фестивалу алтернативног и новог театра - ИНФАНТ, који је од 4. до 6. септембра одржан на отвореном простору "Кинеске четврти" у оквиру новосадског "Калеидоскопа културе".
Фестивалски жири (Мирослав Радоњић, Никола Завишић и Милан Пузић) једногласно је донео одлуку о награди за најуспешнији експеримент и представу у целини.
- Жири је имао прилике да у два дана погледа, нажалост, само три представе које су биле потпуно различите и бавиле се сасвим разноврсним поетикама и позоришним праксама.
Веома је важно што се позориште вратило публици и публика позоришту. Суштина театра је управо ова кључна размена енергије и комуникација и без ње театар губи смисао и сврху.
Искрено се надамо да ће позориште наставити да живи уз своју публику и да неће бити овако брутално уклоњено из наших живота јер је без њега заиста духовни живот знатно сиромашнији - каже се у саопштењу жирија.
Препоручујемо
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
СПАС У 10 СЕКУНДИ: Како сами себи можете да помогнете у случају срчаног удара
ИНФАРКТ је један од најчешћих узрока изненадне смрти, и то све чешће код младих особа.
29. 01. 2026. у 07:41
Коментари (0)