"ШВАБИЦА" У КАЗАЊУ: Народно позориште Републике Српске гостује у Татарстану
АНСАМБЛ Народног позоришта Републике Српске гостује у Казању, где ће на Великој сцени Татарског државног академског позоришта "Галиасгар Камал", две вечери за редом ( 19. и 20. августа) одиграти представу "Швабица".
фото НПРС
Биће то прво гостовање једног театра ван Русије на овој сцени, у новој згради театра "Камал" која је изграђена прошле године. Представу "Швабица" по тексту Лазе Лазаревића( у режији и драматизацији Душана Петровића), синхроно ће преводити Наташа Кецман. Играју Бранислав Алексић, Дана Полетан, Миљка Брђанин, Белинда Стијак, Бојан Колопић, Анђела Ракочевић, Сенад Милановић, Анандо Ченгић и Борис Шавија.
Иначе, ово гостовање реализује се захављујући Протоколу Републике Српске и Републике Татарстан о трговинској, економској, научној, техничкој, социјалној, културној и хуманитарној сарадњи.
Како се најављује, планирано је да узвратна посета позоришта из Казања буде у Бањалуци током наредне позоришне сезоне.
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)