ЉУБИЦА ВРАНЕШ ПРВИ ПУТ САНТУЦА: Солисткиња Опере НП премијерно у "Кавалерији рустикани"

У ОПЕРИ Пјетра Маскањија "Кавалерија рустикана", улогу Сантуце први пут певаће солисткиња Опере Народног позоришта у Београду, мецосопран Љубица Вранеш - 4. јуна на Великој сцени Народног позоришта, под диригентском управом Ђорђа Станковића.

ЉУБИЦА ВРАНЕШ ПРВИ ПУТ САНТУЦА: Солисткиња Опере НП премијерно у Кавалерији рустикани

фото Приватна архива

- Улога Сантуце је једна од најупечатљивијих улога у оперском репертоару, а изазови које доноси су вишеструки. Сантуца је емоционално комплексан лик. Она се суочава са дубоким унутрашњим конфликтима, љубављу, тугом и осветом, што захтева од извођача да пренесе широк спектар емоција - каже Љубица Вранеш уочи премијерног извођења ове Маскањијеве јунакиње.

У "Кавалерији рустикани" (за коју су либрето према Вергију написали Тађони-Тоцети и Менаски) наступиће и Душан Плазинић, Дубравка Филиповић, Александар Стаматовић и Анђела Симић. У представи учествују Оркестар и Хор Опере Народног позоришта у Београду. Концертмајстор је Едит Македонска, а шеф Хора Нина Фуштар. Сценограф и костимограф Иван Стефанути, док је режију Ивана Стефанутија пренео Матео Мацони.

"Кавалерија рустикана", праизведена 1895. године у Риму, а чија се радња одвија у селу на Сицилији, крајем 19. века, донела је "праву" и "уверљиву" -  истиниту причу из народа, о сицилијанским сељацима и тако утрла пут новом правцу у оперском стваралаштву под називом веризам. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)