Расписан конкурс за решење статуете награде LIFFE: Идеје за "Отисак Горана Паскаљевића"

Марина Мирковић

29. 04. 2025. у 18:38

ЛЕСКОВАЧКИ интернационални фестивал филмске режије LIFFE, објавио је конкурс за идејно решење трофејне статуете награде "Отисак Горана Паскаљевића" 18. LIFFE. Награду додељују фестивал и Кристина Паскаљевић, супруга прослављеног редитеља.

Расписан конкурс за решење статуете награде LIFFE: Идеје за Отисак Горана Паскаљевића

Новости/ А. Стевановић

Конкурс се организује са циљем промовисања и повезивања младих уметника домаће сцене, а отворен је за студенте четврте године и мастер студије свих Факултета ликовних и примењених уметности у Србији. 

Инспирација и иницијална идеја за израду статуете награде Отисак Горана Паскаљевица је дебитантски дугометражни играни филм Горана Паскаљевића "Чувар плаже у зимском периоду". Конкурс спроводи Удружење сликара и љубитеља сликарства Корњача у Београду, а отворен је од 15. априла до 31. јула 2025. године.

Награда "Отисак Горана Паскаљевића" је установљена на Лесковачком интернационалном фестивалу филмске режије прошле године и додељује се филмским уметницима чији су професионални рад, дар и етика у сагласју са животом и радом прослављеног аутора. Инспирација за прву статуету награде, чија је ауторка уметница Нина Недић, био је филм "Танго Аргентино".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Васељенски патријарх Вартоломеј I и председник компаније Tasyapı Emrulah Turanli: Визија која повезује Истанбул и Србију