ДАНИ ИГОРА ВУКА ТОРБИЦЕ: "Дон Жуан" и "Тартиф" у знак сећања на преминулог редитеља

ПРЕДСТАВОМ "Дон Жуан" зрењанинског НП "Тоша Јовановић" почињу у недељу, 13.априла, четврти "Дани Игора Вука Торбице" у Новом Саду.

ДАНИ ИГОРА ВУКА ТОРБИЦЕ: Дон Жуан и Тартиф у знак сећања на преминулог редитеља

фото С.Трифуновић

У знак сећања на прерано преминулог редитеља, једног од најдаровитијих савремених стваралаца - и ове године позоришна публика имаће прилику да ужива у неким од његових блиставих остварења.

Тако је наредног дана на програму Српског народног позоришта представа "Тартиф" (копродукција СНП и Народног позоришта Сомбор), која ће дан касније гостовати и у Зрењанину.

Иначе, у понедељак 14. априла, у у оба војвођанска театра биће приказане пројекције Игорових најзначајнијих остварења: у СНП представе "Хинкеман" Загребачког казалишта младих, а у НП "Тоша Јовановић" на програму су "Приче из Бечке шуме" Градског драмског казалишта "Гавела" из Загреба.

Игор Вук Торбица (1987- 2020) завршио је ФДУ у Београду (класа Алисе Стојановић), а већ испитном представом Нушићевог "Покојника" на сцени Југословенског драмског привукао је пажњу позоришне јавности. Током кратке каријере режирао је петнаест представа, међу којима су Клајстов "Разбијени крчаг" (ЈДП), Толстојево "Царство мрака" (Народно позориште у Београду), Молијеров "Мизантроп (ХНК Ријека), Шекспиров "Тит Андроник".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову