МАЈА СЕ ТУШИРА: Изложба вајарке Виде Станисавац у галерији "Коларац"

ИЗЛОЖБА "Гола Маја" вајарке Виде Станисавац, која ће бити отворена у у уторак, 4.марта, у 19 часова у Ликовној галерији Коларчеве задужбине, представља самоослободилачки мотив купања и чишћења младе жене, истиче др Нина Живанчевић.

МАЈА СЕ ТУШИРА: Изложба вајарке Виде Станисавац у галерији Коларац

Фото Галерија Коларац

Тај мотив се провлачи кроз неколицину медија, а централно дело је инсталација која се састоји од гипсане скулптуре-рељефа који представља класично вајану драперију, преко које прелази видео-пројекција у трајању од 13 минута, која евоцира процес туширања. Овај рад је награђен на УЛУС-овој изложби Скулптура 23, а моћи ће да се види до 15. марта.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

КАТАСТРОФА Колико Украјина сада има становника - а колико их је било пре рата: бројеви застрашујући, нема људи за обнову земље

КАТАСТРОФА Колико Украјина сада има становника - а колико их је било пре рата: бројеви застрашујући, нема људи за обнову земље

НА територији под контролом Кијева остало је између 22 и 25 милиона становника, док ратни губици, масовно исељавање, низак наталитет и убрзано старење становништва гурају Украјину ка демографској кризи која би могла из темеља да промени националну, економску и друштвену структуру земље, пише „Азија тајмс”.

16. 07. 2026. у 19:23

Коментари (0)

КАКО ДА УШТЕЂЕВИНА ПОСТАНЕ ВАШ МЕСЕЧНИ ИЗВОР ПРИХОДА? АЛТА банка представља штедњу уз камату до 4,05 одсто НКС