СЕЋАЊЕ НА МИЛКУ СТОЈАНОВИЋ: Вече оперске музике у Руском дому у Београду
У ЗНАК сећања на оперску диву Милку Стојановић (1937 - 2023), једну од највећих југословенских и српских уметница, ансамбл "Квартет фантастико" и књижевница Душица Милановић одржаће у Руском дому, 29. јануара, пригодно музичко вече.
фото Промо
Дива, чији је глас проглашен једним од четири најлепша прошлог века, два пута је ушла међу сто највећих светских музичких уметника. Певала је у свим најпрестижнијим оперским кућама и одржала на стотине концерата у СССР, Русији и другим земљама.
Милка Стојановић дебитовала је у улози Амалије у "Балу под маскама". Већ у првих неколико сезона отпевала је готово све најзначајније улоге с репертоара драмског сопрана. Упоредо са студијама светске књижевности, похађала је оперски студио и учила певање код Зденке Зикове, усавршавала се код Зинке Кунц - звезде Метрополитен опере, као и код проф. Ди Луга из Миланске скале.
Са супругом Живаном Сарамандићем често је наступала у Руском дому, а за њене концерте домаћини кажу да га је оплеменила својим гласом.
Препоручујемо
Пооштрена правила за доделу Оскара: АИ глумци и сценаристи не могу бити номиновани
02. 05. 2026. у 23:00
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)