СВЕ СПРЕМНО ЗА РОЂЕНДАН: Богат позоришни програм за више од пола века Ујвидеки синхаза

Вукица СТРУГАР

14. 01. 2025. у 14:47

РОЂЕНДАНСКОМ недељом, од 25. до 30.јануара, Новосадско позориште (Ујвидеки синхаз) прославиће 51.годину постојања.

СВЕ СПРЕМНО ЗА РОЂЕНДАН: Богат позоришни програм за више од пола века Ујвидеки синхаза

фото Ујвидеки синхаз

Слављенички програм почиње гостовањем Сенћанског мађарског камерног театра са музичко-плесном представом „Шарена лаж, илити тајна вела“, у режији Ласла Шандора. Реч је о савременој интерпретацији драме Михаља Верешмартија која пружа спој узбудљивих жанровских елемената и уметничког израза.

На рођендан позоришта, 27. јануара, на репертоару је прошлогодишња хит представа "Било једном у Новом Саду" у режији Андраша Урбана. Следећи дан резервисан је за смех и забаву уз представу суботичког позоришта Деже Костолањи под називом „Луди свет, илити Браћа Маркс”, у режији Марсела Белаија. Прича која повезује мигрантске судбине и друштвене неправде кроз хумористичне сцене и сатиру, инспирисана је животом славне браће Маркс. То није само биографска драма, већ прича о економским кризама и друштвеним изазовима некада и сада.

Једно од најпознатијих дела драмске књижевности, Молијеров „Тартиф”(у режији Армина Рица) на програму је 29. јануара. Ово класично дело прича причу о препреденом авантуристи који користи лукавство и безобзирност да манипулише једном породицом. Коначно, последњег дана на репертоару је представа Echoes of Here плесне групе "М Студио" из Светог Ђорђа, у кореографији Ермире Горо. Пред публиком ће се наћи уметничко дело које слави универзалну повезаност кроз снагу покрета и говори језиком који сви разумемо – језиком плеса.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

ЖЕСТОКО СЕ УВРЕДИЛА: Ђорђе Давид четири месеца није причао са Снежаном Ђуришић - рокер открио детаље