ШАРЕНИЛО "НОВОГОДИШЊЕГ САЛОНА": У београдској галерији "Никола Радошевић"

Миљана Краљ

27. 12. 2024. у 20:22

У ГАЛЕРИЈИ "Никола Радошевић", до 10. јануара трајаће "Новогодишњи продајни салон". Селектори изложбе су пажљиво одабрали радове домаћих аутора и гостујућих уметника из региона.

ШАРЕНИЛО НОВОГОДИШЊЕГ САЛОНА: У београдској галерији Никола Радошевић

Фото промо

Експонати (слике, зидне инсталације, керамоскулптуре... ) из готово свих области примењених и ликовних уметности нису ограничени форматима, темама и техникама, што овакву поставку чини интересантном за широку публику. Разнородност у изразу ( апстрактни мотиви, фигурација, пејсажи... ) и инспирисаност уметника који су изложили радове на овој изложби - чине срж оваквих поставки, поручује Маја Шкаљац Станошевић, историчарка уметности.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ДРЖИ ИМ ПРЕДАВАЊЕ О МОМЦИМА: Вујадин запретио ћеркама - Мирка открила детаље из породичног дома