"ЛОЛА" ЉИЉАНИ СТЈЕПАНОВИЋ: Прва добитница награде за животно дело
ГЛУМИЦА Љиљана Стјепановић прва је добитница награде за животно дело "Радивоје Лола Ђукић", коју је ове године установило Позориште на Теразијама - поводом свог 75. рођендана.
фото Д. Тонковић
Ново признање намењено је уметницима који својим деловањем, радом и упечатљивошћу трајно доприне уметничком развоју и позиционирању Позоришта на Теразијама на културној мапи Србије,а додељиваће се сваке треће године.
Љиљана Стјепановић (72) годинама је носила репертоар на Теразијама, играла је и у серијама "Срећни људи", "Породично благо", "Љубав, навика, паника", "Село гори а баба се чешља", као и бројним филмовима и представама.
Добитница је Награде "Жанка Стокић" за изузетан допринос српској филмској, телевизијској и позоришној уметности (2013) и Нушићеве награде за животно дело глумцу комичару (2009).
Препоручујемо
НАГРАДА "ЂУРА ЈАКШИЋ": Народна библиотека из Српске Црње 65. пут расписала конкурс
09. 03. 2026. у 14:32
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)