КОНЦЕРТ БЕОГРАДСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ: Гостују Лугански и Кочановски

Марина Мирковић

13. 12. 2024. у 08:43

ФИЛХАРМОНИЈА овог петка публику дочекује уз славног пијанисту Николаја Луганског, добитника бројних признања и награда, старог знанца београдске публике и пријатеља оркестра.

КОНЦЕРТ БЕОГРАДСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ: Гостују Лугански и Кочановски

Марко Ђоковић

Лугански редовно сарађује са најугледнинијм диригентима данашњице међу којима је и предводник овог концерта - Станислав Кочановски. Пијаниста изузетне дубине и свестраности, са Филхармонијом изводи Клавирски концерт бр. 1 Јоханеса Брамса. Ово велико дело које је композитор писао скоро пет година, имало је низ неуспешних премијера. Требало му је више од 20 година да превазиђе своју лошу репутацију, а данас је стални део концертних репертоара.

Брукнер није био задовољан Симфонијом у де-молу и прецртао ју је када је дошло време да попише сва своја дела. Груби коментари једног диригента наводно су били разлог за ову одлуку, која је имала далекосежне последице - Нултој симфонији требало је више од пола века да буде објављена, и по први пут изведена. Да ова композиција итекако завређује пажњу, Београдска филхармонија доказаће под палицом Станислава Кочановског који редовно наступа са најугледнијим оркестрима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

РУСИ СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ: Пола Русије бесно због оног што се десило у Београду (ВИДЕО)