ЈОЦОВИЋ НА ЧЕЛУ ТЕАТРА: Краљевачко позориште добило новог директора

Одлуком Скупштине града Краљева дипломирани драмски уметник, глумац Владимир Јоцовић из Чачка изабран је за вршиоца дужности директора Краљевачког позоришта на мандатни период до годину дана.

ЈОЦОВИЋ НА ЧЕЛУ ТЕАТРА: Краљевачко позориште добило новог директора

Г.Шљивић

Како се наводи у објави ове угледне установе културе која је недавно прославила значајан јубилеј – 75 година постојања и рада, одлука је донета је након разрешења досадашњег директора, дипломираног редитеља Миодрага Динуловића који је пре пар месеци поднео неопозиву оставку због нарушеног здравственог стања које га је спречило да у пуном капацитету обавља директорску функцију.

Краљевачко позориште

Владимир Јоцовић

Новоименовани вршилац дужности директора Владимир Јоцовић у више наврата је сарађивао са Краљевачким позориштем као глумац, а на позив досадашњег директора био је и део организационог тима Фестивала уметничког стваралаштва за децу и младе „Мали свет“ успешно реализованог у септембру ове године.

За време мандата сада већ бившег директора Динуловића, само током пет минулих година Краљевачко позориште освојило је 30 домаћих и међународних признања, по ко зна који пут потврђујући свој висок рејтинг и епитет истинског стожера културних дешавања у граду на Ибру. Динуловићевог наследника очекује тежак задатак да бар достигне високо подигнуту лествицу свог претходника.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

МАКСИМАЛНИ НИВО УЗБУНЕ, СИСТЕМ ЈЕ ЗАКАЗАО: Мађар саопштио ужасну вест о ситуацији у Мађарској