ПОБЕДИЛА ПРЕДСТАВА ЈАСНE ЖМАК: Доделом награда завршен 58.Битеф
ГРАН при „Мира Траиловић“ 58.Битефа припао је представи This is my truth,tell me yours Јасне Жмак (хрватско – словеначка копродукција), Специјалну награду „Јован Ћирилов“ добиле су словеначка представа „Сексуално васпитање II :Борба“ Тјаше Чрнигој и „Трилогија Снага кучке – I поглавље : Невеста и Лаку ноћ, Пепељуго“ Каролине Бјанки, публика је најбољом оценила представу Тјаше Чрнигој, док је награда „Политике“ за режију освојила белгијска представа „Антигона у Амазону“ Мила Рауа.
фото С.Мерчеп
Стручним жиријем је председавала позоришна редитељка Марин Ман,а чланови су били драматург Димитрије Коканов, глумице Тихана Лазовић и Јелене Ступљанин, списатељица и критичарка Наташа Трипни. Жири у овом саставу одлучивао је о главним признањима фестивала, а то су Гран при "Мира Траиловић" и Специјална награда "Јован Ћирилов".
На протеклом фестивалу, под слоганом "Лепота (не)ће спасити свет", изведено је десет представа из Немачке, Француске, Словеније, Хрватске, Швајцарске, Боливије, Белгије, Бразила, Холандије и Србије. Фестивал је трајао од 25.септембра до 4.октобра,а изабране наслове селектовали су Никита Миливојевић (уметнички директор фестивала), у сарадњи са Тијаном Грумић и Ксенијом Ђуровић.
Покровитељи фестивала су Секретаријат за културу Града Београда и Министарство културе Републике Србије, а подршку су пружили и Гете Институт, Француски институт и Делегација Европске уније.
Препоручујемо
О ОТПОРУ БЕЗЕМЉАША: "Антигона у Амазону" Мила Рауа,вечерас и сутра на 58.Битефу
02. 10. 2024. у 17:24
ИСТИНА У ПРОЦЕПУ: Вечерас три представе из главног програма 58. Битефа
01. 10. 2024. у 13:14
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)