БАЛЕТСКИ КОНЦЕРТ У КРАГУЈЕВЦУ: Солисти Народног позоришта плесали заједно са ученицима Балетске школе „Лујо Давичо“
Солисти Балета Народног позоришта у Београду гостовали су протеклог викенда у Књажевско-српском театру у Крагујевцу, где су извели балетски концерт.
Фото : В.Х.
Турнеја „Балет у градовима Србије“, кроз коју Народно позориште жели да публици широм Србије приближи класичну и савремену балетску уметност, почела је у јуну ове године концертима у Кладову и Зајечару.
На сцени Театра Јоаким Вијић наступили су солисти Маргарита Черомухина, Софија Матјушенскаја, Теодора Спасић, Ада Распор, Радион Исјанов, Егор Бурба и Лев Семенов, који су извели деонице из најпознатијих класичних балета „Лабудово језеро“ и „Гусар/ Le Corsaire“, као и одломке из најновије продукције – савременог балета „Бановић Страхиња“, чија је премијера у Народном позоришту у Београду била 13. јуна.
- Покренули смо овај пројекат у градовима Србије, на сценама на којима је то технички могуће остварити, због специфичности и захтевности балетских представа. Желели смо да људима у унутрашњости приближимо једну од најлепших сценских уметности, балет, јер већином немају прилику да погледају балетске представе у својим срединама. Наши солисти желе да на овај начин пруже мотивацију најмлађима да се баве балетом и да им пренесу своја балетска искуства. Публика нас је свуда, па и у Крагујевцу, топло примила и сале су на нашим наступима пуне - рекао је Светислав Гонцић, управник Народног позоришта.
Посебан део балетског концерта био је посвећен разговору са публиком и ученицима крагујевачке Балетске школе "Лујо Давичо", који су имали прилику да по први пут заплешу на сцени заједно са солистима балета Народног позоришта.
Препоручујемо
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.
01. 02. 2026. у 16:56
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)