МИРА КАРАНОВИЋ КАО МАРЛЕН ДИТРИХ: Представа у режији Хариса Пашовића гостује у БДП

В.В.С.

18. 04. 2024. у 16:51

ПРЕДСТАВА „Марлен Дитрих – пет тачака оптужнице” ( аутор и редитељ Харис Пашовић), биће изведена у понедељак, 22.априла, на Великој сцени Београдског драмског позоришта.

МИРА КАРАНОВИЋ КАО МАРЛЕН ДИТРИХ: Представа у режији Хариса Пашовића гостује у БДП

фото Народно позориште Сарајево

Овим насловом почела је текућа сезона у сарајевском Народном позоришту, а осим Мирјане Карановић у насловној улози, у представи играју Мона Муратовић, Елмир Кривалић и Енес Салковић.

"Марлен Дитрих: пет тачака оптужнице" је рађена у копродукцији Народног позоришта Сарајево, Mittelfesta Cividale (Италија) у сарадњи са Босанским народним позориштем Зеница. Премијерно је изведена у Зеници 21. марта ове године.Сценографију су осмислили Лада Маглајлић и Ведад Ораховац, а костимографију Ирма Саје и Вања Цирај. Композитор представе је Дино Шукало и Студио "Модра ријека".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

СРБИ У ЦЕНТРУ СКАНДАЛА СВЕТСКИХ РАЗМЕРА! Још Срба хитно избачено из тениса, урадили оно што никако нису смели!?