ЛЕТОПИС ПРЕДСТАВЉЕН У ЗАГРЕБУ : Сарадња Матице српске и српских институција у Хрватској
У ЦЕНТРАЛНОЈ библиотеци српских институција у Загребу, у организацији Просвјете, предстаљен је програм Матице српске из Новог Сада под насловом „Два века Летописа Матице српске“.
Фото: Матица српска
О Матици, њеном карактеру, програму и циљевима у прошлости и садашњости и о Летопису, најстаријем књижевном часопису на свету, говорили су проф. др Драган Станић, председник Матице српске, др Милан Мицић, Матичин генерални секретар и Зоран Ђерић, управник Српског народног позоришта и члан редакције Летописа.Домаћин у име Просвјете био је Чедомир Вишњић.
Делегација Матице српске састала се и са руководством Просвјете и представницима српских институција и организација у Хрватској. Договерени су разноврсни облици сарадње кроз размену програма, заједничко издаваштво и заједничка истраживања која се тичу историје српског народа у Хрватској.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РЕЧ ЈЕ НАШ ОБРАЗ ПРЕД БОГОМ: Награда "Стеван Раичковић" уручена Слободану Ристовићу
10. 07. 2026. у 23:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)