ПРЕДСТАВА "КЊАЗ": Концертно извођење драме Миодрага Илића у "Мадлениануму"
ПОВОДОМ два века од рођења једног од најзаслужнијих српских владара у новијој историји, кнеза Михаила Обреновића, Опера и театар "Мадленианум" приказаће ново драмско дело Миодрага Илића - "Књаз", који је 12. фебруара на Малој сцени ове куће.
фото Опера и театар "Мадленианум"
Дело ће бити изведено у концертном облику, а улоге тумаче: Небојша Миловановић (Кнез Михаило), Милица Јанкетић (Књегиња Јулија), Бранко Јеринић (Милош Обреновић), Бојан Жировић (Анастас Јовановић), Милан Цаци Михаиловић (Др Карл Пацек, лекар), Катарина Жутић (Анка Константиновић), Јелица Сретеновић (Томанија Обреновић) и Ксенија Репић (Катарина). Ова драма је ушла међу седам изабраних драма о кнезу Михаилу у књизи "Кнез Михаило - балкански Хамлет", приређивача Радомира Путника и у издању Zepter Book World.
Представа ће бити изведена у сценографији и костимима Милице Бајић Ђуров.
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)