"НАНА" ПОНОВО У МАДЛЕНИЈАНУМУ: Обновљена представа инспирисана Золиним делом, у режији Иване Вујић

В.В.С.

22. 11. 2023. у 20:51

ПРЕМИЈЕРНА обнова представе "Нана" на сцени Опере и театра Мадленијанум на сцени је 1.децембра: у режији Иване Вујић публика ће поново гледати Золину јунакињу у донекле измењеном ансамблу.

НАНА ПОНОВО У МАДЛЕНИЈАНУМУ: Обновљена представа инспирисана Золиним делом, у режији Иване Вујић

фото Мадленијанум

Прво извођење представе било је у новембру 2019. године. Интригантна прича о вртлогу страсти, предаји, људској пожуди и неморалу је свевремена, а у лику Нане (куртизане прерушене у глумицу) је вешто приказан порив сваке жене за љубављу и сигурношћу.

У насловној улози поново је Тамара Алексић, а нови глумци у подели су Никола Ракочевић, Борјанка Љумовић, Богдан Богдановић и Андријана Ђорђевић, док из претходног ансамбл играју Небојша Кундачина, Раде Ћосић, Вукашин Јовановић, Димитрије Илић, Вања Милачић, Стојша Ољачић и Ања Орељ. Драматизацију романа Емила Золе Нана урадио је Спасоје Ж. Миловановић, драматург на представи је Славенка Миловановић, композитор Александра Ковач, сценограф Весна Поповић, костимограф Миодраг Табачки.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Ћерка Луке Модрића више личи на Луку Модрића - од Луке Модрића (ФОТО)