"ЧУВАРИ ФОРМУЛЕ" У ПАРИЗУ: Французи се упознали са случајем нуклеарног инцидента у Винчи

Филм "Чувари формуле – ланчана реакција" редитеља Драгана Бјелогрлића приказан је у француској претпремијери на пројекцији у биоскопу "Силенсио де Пре" у кварту Сен Жермен у Паризу, у препуној сали.

ЧУВАРИ ФОРМУЛЕ У ПАРИЗУ: Французи се упознали са случајем нуклеарног инцидента у Винчи

Фото: Горан Чворовић

Пре и после филма приређено је дружење с редитељем и делом глумачке екипе у којој је био и Радивоје Раша Буквић.

- Драго ми је што се публици допао филм – изјавио је Раша после пројекције за "Новости", нако што су остварење и присутни протагонисти награђени дугим аплаузом.

Филм је представљен као дирљива прича о хуманости и људском саосећању између припадника два народа, Срба и Француза. Након пројекције уследио је коктел, на коме су глумци и Бјелогрлић имали прилику да публици испричају занимљивости са снимања.

На пројекцији је био и др Горан Милашиновић, аутор књиге "Случај Винча", која је инспирисала Бјелогрлића да по њеним истинитим елементима о нуклеарном инциденту сними филм који је, између осталог, већ приказан на фестивалима у Лукарну и Сарајеву, а ускоро ће бити организована и српска премијера у Београду.

Дан после париске пројекције, у недељу је, у Културном центру Србије у Паризу, у организацији мреже младих "Српско нуклеарно друштво", промовисана и књига.

Фото: Горан Чворовић

 

Фото: Горан Чворовић

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута