„ГЛАСОВИ ПОД НАШИМ НЕБОМ“: Поетско-музичко вече у НБ "Стефан Првовенчани"

Горан Ћировић

03. 10. 2023. у 10:59

У Народној библиотеци „Стефан Првовенчани” у Краљеву сутра је, са почетком у 19 сати, на програму поетско-музичко вече под називом „Гласови под нашим небом” којим ће свечано бити отворен овогодишњи Жички сабор библиотекара.

„ГЛАСОВИ ПОД НАШИМ НЕБОМ“: Поетско-музичко вече у НБ Стефан Првовенчани

НБ Стефан Првовенчани

У оквиру ове поетско-музичке вечери, како је најављено, ауторским казивањем поезије представиће се Верослав Стефановић, Милоје Радовић, Милош Милишић, Живорад Недељковић и Дејан Алексић, најзначајнији песнички гласови краљевачког завичајног подручја, чија је песничка реч препозната и призната и далеко изван локалних оквира.

У музичком делу програма учествује пијаниста Петар Илић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ХУМСКА ЗАВИЈЕНА У ЦРНО! Преминуо легендарни фудбалер Партизана