СА 32. МЕЂУНАРОДНОГ ФЕСТИВАЛА "ЗЛАТНИ ВИТЕЗ": Успех српског филма

Марина Мирковић

06. 06. 2023. у 17:32

НА ТРИДЕСЕТ другом Међународном филмском фестивалу "Златни Витез", одржаном у граду Грозни (Чеченска Република, Русија), филмови из Србије освојили су значајне награде. Међу лауреатима су остварења: "Света Петка - Крст у пустињи", "Крошња", "Фреска", "Авантура карикатуре", "Чудотворац тумански".

СА 32. МЕЂУНАРОДНОГ ФЕСТИВАЛА ЗЛАТНИ ВИТЕЗ: Успех српског филма

Хаџи-Александар Ђуровић

Током седмодневног програма представљена је је конкурецнија од 190 филмова из 22 земље.

У катогорији дугометражни играни филм - признање "Златна диплома" припала је остварењу "Света Петка - Крст у пустињи". Краткометражни документарни филм "Крошња" освојио је признање "Златна диплома". Признање "Диплома" додељено је филму "Фреска". Анимирани филм "Авантура карикатуре" добио је "Специјалну Диплому жирија". "Специјално признање Махачкалинске Епархије Руске Православне Цркве" припало је краткометражном играном филму-"Чудотворац тумански".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена